top of page

Smíchologie pro firmy a organizace

 

V roce 2004 jsem v rámci svých pracovních aktivit založil u společnosti Oskar (mobilní operátor) Oddělení dobré nálady, které mělo za úkol zlepšovat úroveň pozitivní energie v organizaci a které odstartovalo můj zájem o dále uvedená témata v kontextu firem a organizací. Od roku 2009 jsem realizoval aktivity pro firmy v České a Slovenské republice pod značkou Smíchologie pro firmy a organizace. Od roku 2014 používám pro aktivity zaměřené na firmy a organizace název FUN LOVES BIZ. V rámci FUN LOVES BIZ vycházím z principů a aktivit zábavy, hry, tvořivosti a humoru a tematických oblastí pozitivní psychologie, které aplikuji do prostředí firem a organizací. O mých aktivitách najdete více na webináři EPALE z roku 2022. Webinář naleznete zde.

 

Přínosy Fun Loves Biz v organizacích a firmách:
• Podpora spolupráce
• Pozitivní pracovní prostředí, organizační energie a kultura

• Snižování stresu a zvyšování odolnosti
• Zvyšování výkonnosti

Posílení silných stránek

• Porozumění hlubšímu smyslu

• Osobní zdraví, spokojenost, pohoda a energie

Rozvoj autenticity, spontánnosti a hravosti
• Rozvoj tvořivosti, nápaditosti a inovativnosti
• Rozvoj sociální a emoční inteligence
• Rozvíjení všímavosti, "proudění", vhledů  a vnitřního klidu ....

 

Jednorázové nebo krátkodobé aktivity zaměřené na různé skupiny spojené s organizacemi  např.: zaměstnanci, manažeři, zákazníci, komunity, partneři, dodavatelé, média a další skupiny:

 

- vystoupení řečníka/stand-up komika na různých firemních akcích - např. konferencích a festivalech

- moderování na firemních akcích a konferencích

- minisemináře na firemních vzdělávacích a seberozvojových festivalech 

- minisemináře na firemních wellness-fitness-happiness festivalech a firemních hrách

- semináře na (cross)teambuilding akcích a výjezdních poradách

- speciální semináře osobního a profesionálního rozvoje

 

Další aktivity:

- tvorba komunikační strategie, obsahu a neobvyklých kampaní, využití netradičních médií

design, produkce, facilitace změnových, tvůrčích, inovačních a akčních eventů a workshopů

- design, produkce, facilitace dalších firemních eventů - vánoční/novoroční či výroční večírek, teambuilding, cross-teambuilding, onboarding akce, firemní párty, networking, konference, firemní festival, prezentace, opening, roadshow, comedyval a další akce.

Zajištění dalších doprovodných služeb přímo nebo ve spolupráci s dalšími partnery - výběr lokace, catering, ubytování, doprava, dárky, AV záznam, zajištění umělců a dalších vystupujících apod. 

 

Témata různých forem krátkodobých vystoupení: 

 • Smíchologie

 • 4 dimenze osobní energie

 • Organizační energie

 • Emoce a organizační kultura

 • Všichni jsme hvězdy

 • Kavárna - síla spolutvorby

 • Oddělení zábavy

 • Smíchocviky

 • Ponořeni do smíchu

 • Cesta smíchu

 • Mistrovství ve smíchu

 • Nicologie - úvod do studia ničeho

 • Nudná konference

 • Umění nesmyslné konverzace

 • Improrg - improvizace jako tým

 • Cesta za vnitřním klaunem

 ...   a mnoho dalších témat.

 

Samostatnou kategorií jsou dlouhodobé projekty zaměřené na zavedení výše uvedených principů do organizační kultury a podnikání ve firmách a organizacích. Tyto projekty můžou mít různou formu a různou úroveň zapojení různých skupin a spolupracovníků.  

REFERENCE

 

V České a Slovenské republice jsem začal realizovat aktivity Smíchologie pro firmy a organizace v roce 2009. Kromě aktivit pro firmy a organizace jsem realizoval desítky setkání a seminářů pro veřejnost a vyškolil více jak 300 instruktorů jógy smíchu v ČR a SR. Poskytl jsem také rozhovory či napsal články pro většinu hlavních médií v ČR a SR. Vystoupil jsem v řadě populárních online, rozhlasových či televizních relací a show např. Show Jana Krause, Všechnopárty, Host Lucie Výborné, Blízká setkání s Terezou Kostkovou a mnoho dalších. Celkem se jedná o desítky mediálních výstupů ve všech typech médií.

 

Aktivity Smíchologie zažili do dnešní doby více jak 100 firem a organizací v České a Slovenské republice, např.: Česká spořitelna, Slovenská spořitelna, Realitní společnost České spořitelny – Absoluta Real, Pojišťovna České spořitelny, Česká spořitelna Do domu, Pojišťovna AXA, ČSOB, Raiffeisen Bank, Generali pojišťovna, Wüstenrot, Fincentrum, ČEZ Zákaznické služby, Seznam, SITA, Socialbakers, Bisnode, Dupont, ZENTIVA (Sanofi), Vodafone CZ, Kofola, Pilsner Urquell (SAB Miller), Hotel Lanterna, ÚčetnictvíOnline, SYMBIO, AMI PRAHA, GreenWays, Prague Business Club, ČD Telematika, RWE-INNOGY, Dittmann Consulting, ACO, A.D. Institute, KM BETA, STRABAG, Y-Soft, Europ Assistance, Asseco Solutions, LEGO, CK KM Travel, Chello TV, Inmite, Pekárna Kabát, Mediaresearch (Nielsen Admosphere), Systemický institut, Impro Institut, Institut interní komunikace, První česká vzdělávací, Young and Rubicam, ČNP Consulting, IMPACT HUB Praha/Brno, MAFRA, Asociace institucí vzdělávání dospělých, FSV UK, Televize Nova, VIVA Ostrava, Moschna Dance Center Praha, Slovak Telekom, Prvá slovenská stavebná spořitelna, Všeobecná úverová banka Slovensko, Unilever CZ/SK, SAP Business Services Centre Europe, DELL SK, Renault SK, Code of Life, Vision Business Club, Doller.cz, Vylen, TietoEvry, RED BUTTON EDU (Biohacking for Life), EPALE.cz, Pilulka.cz, Billigence, Schlieger, Hewlett Packard a další.

 

Dále jsem vystupoval na akcích a setkáních neziskových  a dalších organizací (centra pro seniory a mládež, centra pro lidi se znevýhodněním, komunitní centra, kulturní a vzdělávací organizace, centra osobního rozvoje, vzdělávací a akademické instituce,  centra pro uprchlíky, hospice apod.) - např: Centrum Kociánka Brno, Klub Hornomlýnská o.s. Praha, InBaze Berkat o.s. Praha, Divadlo Kampa o.s. Praha, Divožena Praha, Centrum celoživotního vzdělávání pro seniory, Gosha o.s., Klub aktivního stáří Babí léto Vinohrady, Delivering Happiness VHPs Fans (online). Kulturní centrum Lány, o.s. Mosty Žatec, Pro Regiony Praha, Stop obezitě Praha, večery U Džoudyho Praha, Sport pro všechny, Národní vzdělávací fond, Odlehčovací centrum Praha 7, Centrum pro rodinu Čimice, Klub seniorů Fulnek, ONKO Unie, Česká obec sokolská, Národní parlament dětí a mládeže, Domov pro seniory Chodov, Domov pro seniory Malešice, Městská knihovna Praha, Konference o hospicové péči (Opora o.s.) Ústí nad Labem, Fakulta sociálních věd UK Praha, Online diskuse pro studenty Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave (organizováno: Akademickým senátem), Skautský institut, Kulturní a komunitní centrum Letná Praha, konference Asociace psychologů sportu Praha, ​Vzdělávací festival Gymnázium na Vítězné pláni Praha, Den pro duši - Gymnázium Na Zatlance Praha, Festival NeRudny - Gymnázium Jana Nerudy - Praha.

Vystoupil jsem také na několika soukromých akcích jako jsou předsvatební - svatební oslava, narozeninová oslava, rodinné  setkání apod. 

Účastnil jsem se i několika uměleckých projektů: Performance smíchu - umělecký projekt Lindy Dostálkové galerie Plato Ostrava. Člen poroty na Mezinárodním festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních. Celovečerní film Staříci (autoři Martin Dušek, Ondřej Provazník) - postava učitel smíchu. Středně-metrážní film Esej smíchu (režisér a scénárista Vojtěch Masařík) - postava smícholog. Konzultant uměleckého projektu ostravského uměleckého tria KPZ (klauzurní práce). Byl jsem také "kmotrem" při křestu několika uměleckých počinů (kniha, CD, výstava).

Vystoupil jsem také na více jak 80 různých festivalech, konferencích a veletrzích nejčastěji v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, ale i v mnoha dalších městech, ale i online akcích. Obvykle v roli řečníka, moderátora, energetizátora či populárně vědeckého stand-up komika, či kombinaci těchto rolí. 

Jednalo se například o: 1st Impact HUB MashUp Praha, Meltingpot 2017 Ostrava, Šťastné Česko - konference na podporu hrubého domácího štěstí Praha, Mistrovství ve smíchu ČR, Fórum Business and Professional Women Association ČR Praha, Domy jako galerie – show Praha, Expats Expo Praha, TOP CIO IQ konference Prague, Prague International Advertising Festival (PIAF), BankWatch CEE Summit Prague, Equal Pay Day Praha, Minerva Praha, Konference AISEC (VŠE, FF UK), Cash Flow Klub/ Cesta úspěšných na VŠE Praha, Evolution Festival Praha, Prague Spirit Festival, Úplňkový festival Praha, Konference Svoboda Naživo Praha, RELOVE Summit Praha, Festival Mezi ploty Praha, Esoterický festival Třinec, Festival Pražský majáles, Zažít město jinak Praha, Festival United Islands Prague, Čajomír Fest Praha, Bollywood festival Praha, Festival Inner Winner (CZ & SK) Praha a Bratislava, Konference Úspěšná asistentka manažera - top vision Praha, HAPPY COMPANY Conference Bratislava, CEE CSR Summit Bratislava, Humor Fest Příbram, Festival Hledej radost v sobě Liberec, Filmový festival Sokolov, Science Café Broumov, Svatojánské slavnosti bylin Vlčí Hora, Excellentní žena Plzeň, Kosmobraní Brno, Festival Fenikl Brno, Divadlo Husa na provázku - Husa klub Brno, Festival radosti a smíchu - Praha 10, Barcamp Plzeň, Festival rekordů Pelhřimov, Festival Všem ženám Praha, Filmový festival Academia Film Olomouc, Serial Killer - festival televizních a online seriálů Brno, Pecha Kucha Žďár nad Sázavou, Pecha Kucha Benešov, Food festival Dobřichovice, Hebocon Prague, Terapeutický seminář metoda RUŠ, Ples metody RUŠ, Den s jógou, pilates a zdravotním cvičení Brno, Koncert pro 10 milionů (online), Healing Festival Brno, Fest Nafest, Antikotel Louny, Jóga v parku Praha, YogFest Hor - Trutnov, konference Realitní týden. 

bottom of page