top of page

Mgr. Petr Fridrich

 

V roce 2009 jsem se začal věnovat józe smíchu a v roce 2010 jsem pojmenoval své aktivity Smíchologie©, platformu v rámci které se věnuji tématům jako jsou: štěstí, radost, humor, komika, smích, tvořivost, hra, klaunství, překvapení, úžas, zábava, improvizace, nesmysl, konverzace, náhoda apod.. 

 

O řadu těchto témat jsem se zajímal již v 90. letech v kruzích „řádu“ věnujícího se zkoumání hravosti a všímavosti Regula Pragensis a dalšími skupinami. V 90. letech jsem vystudoval magisterský obor vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde mě zvláště ovlivnili osobní konzultace a přednášky Dr. Boreckého o komice, humoru a hře a také semináře divadelní antropologie, které jsem navštěvoval při svém ročním studiu na univerzitě v Hamburku.

 

Prošel jsem různými výcviky např. systemické a rodinné konstelace, hypnotické techniky a neurolingvistické programování a řadu dalších seminářů konferencí apod. Pracoval jsem také jako muzejní pedagog, obchodník a obchodní manažer, manažer gastro podniků, personalista, tvůrce a manažer výzkumných projektů, lektor, tvůrce a manažer vzdělávacích programů, integrované komunikace a eventů, interní i externí konzultant organizační kultury a rozvoje, filmový producent a konzultant pro zábavu spojenou se značkami.

 

Od roku 2010 jsem také prvním učitelem jógy smíchu v ČR poté, co jsem absolvoval výcvik u zakladatele jógy smíchu Dr. Madana Katarii. Vedle toho jsem od té doby absolvoval celou řadu souvisejících tréninků jako: Smích v práci, Seminář pro instruktory jógy smíchu, Seminář pro instruktory smíchu pro harmonii a relaxaci těla a duše (Laughter Wellness Instructor), Koučování smíchu, seminář Gibberish terapie a nesmyslné komunikace, semináře improvizace, Klaunské techniky pro kouče, Terapie humorem, Cesta k vnitřnímu dítěti, Psychosomatika radosti, Pozitivní psychologie, Filmová terapie a další semináře.

 

Svoji působnost jsem rozšířil v roce 2012 na Slovensko. Jsem členem mezinárodní asociace a komunity učitelů a instruktorů jógy smíchu - Laughter Yoga International, člen mezinárodní skupiny organizátorů Mistrovství ve smíchu - World Laughing Federation, ambasador hnutí Delivering Happiness zaměřeného na aplikování pozitivní psychologie ve firmách a organizacích a v mnoha dalších oblastech. Jsem v kontaktu s celou řadou odborníků po celém světě a členem mnoha komunit, které se zabývají výše uvedenými tématy. Dále realizuji semináře i výcviky na další témata.

 

Od roku 2009 jsem zrealizoval  několik stovek veřejných seminářů, asi 80  vystoupení na různých konferencích a festivalech a dalších akcích a realizoval aktivity pro asi 90 firem a organizací v České a Slovenské republice. Vystoupil jsem také na několika privátních akcích (svatby, oslavy narozenin, rodinná setkání) a v několika školách. 

 

Od roku 2010 jsem se podílel na tréninku nebo osobně vytrénoval  více než 300 instruktorů a instruktorek jógy smíchu v České a Slovenské republice a dal tak impulz k šíření jógy smíchu v dalších místech, organizacích a městech. Společně se s svými kolegy a žáky  z ČR i SR prezentujeme jógu smíchu a s ní spojené aktivity také na společném webu www.jogasmichu.cz 

 

Od roku 2009 jsem se v rámci svých aktivit smál či se jinak bavil osobně již s několika tisíci lidmi. V kontextu svých aktivit se také objevuji v médiích v ČR a SR, např.: ČT1, ČT24, NOVA, Prima, Stream, Markíza, Óčko, Barrandov TV, Metropol, v řadě pořadů Českého rozhlasu, Impuls a další rozhlasové stanice a v mnoha dalších tištěných či online médií.

 

V roce 2011 jsem společně s kanadským režisérem a smíchologem Albertem Nerenbergem moderoval a spoluorganizoval první Mistrovství ve smíchu v ČR (v rámci Academia Film Olomouc), které bylo současně první zemí v Evropě a čtvrtou zemí na světě, která mistrovství uskutečnila. Jsem organizátor rekordů v oblasti smíchu a dalších akcí jako je Mezinárodní den smíchu apod. 

 

V roce 2013 jsem založil nový formát konference, která kombinuje humor, komiku a zájem o okrajová a zdánlivě všední témata Nudná konference  Je to jediná konference, která popírá svůj vlastní název!

 

Delší dobu se také zabývám fenoménem ničeho (prázdnoty, chybění, nepřítomnosti atd.) a jsem aktivním členem mezinárodní skupiny nothing.net. a několika dalších skupin zaměřených na téma ničeho.Tematice ničeho je věnována Nicologie

 

V letech 2019-2021 jsem spolupracoval se skupinou biohackerů pod názvem Code of Life. V roce 2007 jsem organizoval první velký firemní teambulding (Seznam) založený na tréninku improvizace a improvizačním zápasu. Byl jsem také u vzniku Škola improvizace.

Jsem také propagátorem ekvádorského povzbuzujícího pralesního nápoje Wayusa

 

Informace o mých dalších aktivitách naleznete na mém profilu na Linkedin zde

Petr Fridrich

 

REFERENCE AKCE, FIRMY A ORGANIZACE

 

bottom of page